Nincs termék a kosaradban
Fontos számodra az egészséged megőrzése? Nem szeretnél megbetegedni a hideg idő beköszöntével? Egy hatékony immunerősítőt keresel, de nem tudsz választani?
Tudományos kutatások bizonyították, hogy Európában jóval kevesebb flavonoid tartalmú táplálékot viszünk be a szervezetünkbe, mint amennyit szükséges lenne. Rendszeres fogyasztásukkal nemcsak csökkenthető a stroke kialakulásának veszélye, de segít a szív- és érrendszeri, valamint a rákos megbetegedések megelőzésében is. Ebben a cikkben bemutatunk 9 nagyszerű hatást, amiért érdemes a Flavonoid-komplexet fogyasztanod!
De mik azok a flavonoidok és mi a titkuk? Ebben a cikkben összeszedtük neked, hogy milyen szuper tulajdonságokkal bír ez az egészségbomba!
A flavonoidok - vagy másnéven bioflavonoidok - a növényi vegyületek egyik csoportjának elnevezése. Valamennyi növényi részben (pl. rügyekben, virágokban) előfordulnak, így az elnevezésük is erre utal (a ‘flavus’ latinul sárgát jelent). A növényi sejtekben alapvető védelmi funkciókat töltenek be.
A bioflavonoidok természetes alapanyagként járulnak hozzá a testi és szellemi egészség megőrzéséhez. Klinikai kutatások alapján egyértelművé vált, hogy a bioflavonoidok napi rendszerességű, meghatározott mennyiségű bevitele alkalmas számos betegség, többek között a magas vérnyomás, vagy a gyulladásos betegségek megelőzésére és kezelésére is. Mindenképpen megér egy próbát, hiszen előnyei már heteken belül megmutatkoznak.
Tudtad, hogy miattuk különbözik a hagyma íze az almától? Ezek a vegyületek állnak a zöldségek és a gyümölcsök karakteres íze, színe és illata mögött.
A zöldségek közül a hagymafélék, a spenót, a sóska, a zeller, valamint a különböző lencsefajták, a gyümölcsök közül pedig citrusfélék, valamint a bogyós gyümölcsök (például málna, szeder, áfonya, ribiszke) rendelkeznek kiemelkedő flavonoid-koncentrációval.
Hatékony megoldás a magas vérnyomásra. Támogatja a szív- és érrendszer egészséges működését.
Segít a stroke megelőzésében. Megvédi az idegsejteket a károsodástól, segít a sejtek regenerálódásában, illetve az agy vérellátását is támogatja..
Jótékony hatással van az idegrendszerre. Javítja a memóriát és segít az agy vérellátásának növelésében is. Egy 50 és 69 év közötti, egészséges felnőtteken végzett vizsgálat szerint(link) a 3 hónapon keresztül történő, flavonoidokban gazdag étrend jótékonyan hatott az idősebb felnőttek memória-problémáira. A kutatások szerint segít a kognitív képességek fenntartásában, valamint az Alzheimer-kód megelőzésében is.
Segít a rákos megbetegedések megelőzésében, mert felveszi a küzdelmet a szabadgyökök káros hatásaival. Ez miért fontos? Azért, mert a szabadgyökök olyan toxinok, amelyek káros hatással vannak az egészséges sejtekre, így akár rákos megbetegedéshez is vezethetnek.
Segíthetnek az influenza leküzdésében. Antimikrobiális hatással is rendelkeznek, vagyis kitüntetett szerepük lehet a fertőzések elleni küzdelemben.
A flavonoidok blokkolják az allergiás reakciókat kiváltó vegyületeket, így csökkentik az allergiás nátha és asztma tüneteit is.
Felfedezése Szent-Györgyi Albert nevéhez fűződik, élettani hatása a C-vitamintól nem választható szét, ezért nagyon fontos, hogy odafigyeljünk a megfelelő mennyiségű C-vitamin fogyasztásra is!
Kizárólag egészséges táplálkozással nehéz a napi ajánlott flavonoid mennyiséget a szervezetünkbe juttatni, ezért nagyon fontos a táplálékkiegészítők fogyasztása!
A legújabb kutatások szerint naponta hozzávetőlegesen 200 mg flavonoid fogyasztása csökkenti a rákos megbetegedés okozta kockázatokat.
A Flavonoid-komplex a napi a napi ajánlott bevitel 100%-át fedezi. Ez a természetes összetevőkből készült, flavonoid tartalmú kombucha koncentrátum egy igazi antioxidáns bomba. De miért került bele ebbe a készítménybe a kombucha? Azért, hogy az összetevők külön-külön is megőrizzék magas antioxidáns képességüket.
A flavonoidok magas antioxidáns tartalmának köszönhetően megköti a szabadgyököket. A szabadgyökök képződése természetes élettani folyamat, védelmet nyújtanak a szervezetet megtámadó káros mikroorganizmusok ellen. Ugyanakkor, ha a tevékenységét kontrolláló rendszer zavart szenved, túl sok szabad gyök képződik, ami már károsan befolyásolja az egészséges sejtek működését.
Szabadgyökök keletkeznek bizonyos gyulladásos folyamatok, gyógyszerek, a dohányzás, a stessz, az alváshiány, a feldolgozott, rossz minőségű élelmiszerek fogyasztása, vagy az UV fény, de akár de akár egy kimerítő tréning, vagy a levegő szennyezettsége következtében is, így belátható, hogy miért van szüksége a szervezetnek az antioxidánsok védelmére. Azonban ezt a védekezést sem szabad túlzásba vinni!
Mivel az antioxidánsok természetes lelőhelyei a gyümölcsök és zöldségek, napi táplálkozásunk során ezek mennyiségére mindenképpen figyeljünk. Sajnos Magyarországon a megszokottnál lényegesen kevesebb gyümölcsöt és zöldséget fogyasztunk, ezért javasoljuk az étrendkiegészítő használatát.
A flavonoidok vérhigító hatással is bírnak, ezért szívgyógyszer szedése esetén mindenképpen konzultáljon kezelőorvosával!