Nincs termék a kosaradban
zSÓFI
2023.04.27.
Olvasási idő:
5 perc
Ha jól akarod érezni magad, immunrendszered egészségének és működésének megőrzése elengedhetetlen.
Ez a szorgalmas rendszer elkötelezett a védelmünkre. Fedezd fel itt a 8 legjobb, immunitásodat támogató vitaminformulát, valamint néhány információt a hatásukról.
A természetes immunitás támogatásának egyik legjobb módja, ha tápláljuk a szervezetünket azokkal a létfontosságú vitaminokkal és ásványi anyagokkal, amelyekre szüksége van a boldoguláshoz (azokkal, amelyeket a szervezetünk nem tud magától előállítani).
Érdemes megjegyezni, hogy néhány vízben oldódó vitaminból és ásványi anyagból minden nap szükséged van egy adagra, mivel a szervezeted nem tudja tárolni őket, pl. nem ehetsz meg egy nap 20 narancsot, vagy nem szedhetsz be egy rakás C-vitamin tablettát, hogy néhány hétig fedezve legyél; minden nap szükséged van C-vitaminra.
A B-vitaminok teljes spektruma szintén ebbe a kategóriába tartozik.
Más vitaminok zsírban oldódóak, ami azt jelenti, hogy zsírban oldódnak és a szervezetben raktározódnak. Ezek közé tartozik az A-, D-, E- és K-vitamin. Szerencsére, ha kiegyensúlyozott, zöldségekben és gyümölcsökben gazdag étrendet követünk, a legtöbb szükséges vitaminhoz hozzájuthatunk.
Ha azonban nem táplálkozol rendszeresen kiegyensúlyozottan, aktívan kerülöd a gyümölcsöket és zöldségeket, vagy korlátozó étrendet folytatsz, akkor előfordulhat, hogy bizonyos vitaminokban, amelyekre az immunrendszerének szüksége van a működéséhez, alacsony a szintje - olvass tovább, hogy többet megtudj róluk.
Nem egyetlen vitamin van, amely segít az immunrendszer erősítésében, hanem több is! Íme néhány a legjobb vitaminok közül, amelyeket érdemes pótolni, ha egészségesen működő immunrendszert szeretnél.
Az A-vitamin elengedhetetlen az immunrendszer normális működéséhez.
Az A-vitamin néhány forrása a tojás, a tőkehalmájolaj és a sötétzöld leveles zöldségek.
A C-vitamin segít támogatni az egészséges immunrendszerhez szükséges sejtfunkciókat.
A narancs, a narancslé, a kivi, a paradicsom, az eper, a brokkoli és a piros/zöld paprika a legjobb források közé tartozik.
A B6-vitamin (más néven piridoxin) segít támogatni immunrendszerünket, valamint az idegrendszer működését, a fehérje-anyagcserét és a vörösvértestek képződését.
Általában állati eredetű termékekben, például sertéshúsban, halban és tojásban, valamint növényi élelmiszerekben, például csicseriborsóban, teljes kiőrlésű gabonában, bannánban, tökben és más növényekben található meg.
4. B9-vitamin - Folsav - Folát
A folsavként is ismert B9-vitamin alapvető szerepet játszik a szervezetben zajló kémiai reakciókban, amelyek hatással vannak az immunrendszerünkre. A folsav jó forrásai közé tartozik a brokkoli, a zöld leveles zöldségek és a kelbimbó.
A B12-vitamin segít az immunrendszerünkkel kapcsolatos nukleinsav- és sejtfehérjék előállításában.
Megtalálható a húsokban, halakban, tejtermékekben, tojásban, dúsított táplálékélesztőben, dúsított tejekben és a húsfélékben.
A D-vitamin segít az immunrendszer normális működésében.
A legtöbb D-vitamint úgy állítjuk elő, hogy védtelen bőrünket közvetlen napfénynek tesszük ki. Mivel olyan országban élünk, amely nem mindig a legnaposabb.
Íme néhány egyéb tápanyag és ásványi anyag, amelyek segítik immunrendszerünk működését.
A cink hozzájárul az immunrendszer normális működéséhez. Megtalálható a tenger gyümölcseiben, a vörös húsokban, a csicseriborsóban, a tojásban, a napraforgómagban és a tökmagban.
Vigyázni kell azonban, hogy ne fogyasszunk többet az ajánlott napi mennyiségnél, ami 25 mg.
A vas az egyik legfontosabb ásványi anyag a szervezetünk számára, különösen, ha az immunrendszerünkről van szó.
Valójában a vashiány negatív hatással lehet az immunrendszerünkre, és potenciálisan sebezhetővé tehet minket.
Megtalálható a vörös húsokban, halakban, leveles zöld zöldségekben, babban, csicseriborsóban és egyes dúsított élelmiszerekben.
A szelén egy másik ásványi anyag, amely elengedhetetlen az immunrendszer működéséhez, valamint a pajzsmirigy működéséhez, a haj és a köröm karbantartásához és a normál spermiumfejlődéshez.
Olyan ételekből szerezheted be a szükséges mennyiséget, mint a brazil dió, a tonhal, a tojás, a garnélarák, a zab és a spenót.
Vannak-e mellékhatásai az immunitás-vitamin-kiegészítőknek?
Mivel az immunitás-kiegészítők összetételükben különböznek egymástól, nehéz felsorolni a lehetséges mellékhatásokat, mivel minden egyes termék más-más reakciót vált ki minden egyes személynél.
Mindig a legjobb, ha konzultálsz orvosoddal, mielőtt új étrend-kiegészítőt kezdesz, különösen, ha már gyógyszert szedsz, allergiás vagy terhes/szoptat.
A terhes nőknek például vigyázniuk kell, hogy mennyi A-vitamint fogyasztanak.
Ezután, ha már megkaptad a "hüvelykujjat", lassan bevezetheted a kiegészítőt, figyelve az esetleges mellékhatásokra, mint például:
- Hányinger
- Fejfájás
- Fáradtság
- Bőrirritáció
A végső szó
- Számos dolog van, amit tehetünk a természetes immunitásunk támogatására, hogy fittek maradjunk
- Egyes vitaminok és ásványi anyagok kulcsfontosságúak az immunrendszer normális működéséhez, mint például a C-vitamin, a D-vitamin és a cink.
- Ezeket a vitaminokat szedhetjük önmagukban, vagy szedhetünk kifejezetten immunrendszer támogatására szolgáló készítményt, mint például a fent felsorolt 8-at.